preload
basicPlayer

Oyuncu degerleri

Comunio.com.tr Forum Ana Sayfa -> Puanlama
Yazar Mesaj
Rebell
3. Amatör Küme
3. Amatör Küme 

Kayýt: 30 Aðu 2020
MesajTarih: 7 Arl 2020 15:56   Mesaj konusu: Oyuncu degerleri Alýntýyla Cevap Gönder

Bu konu hakkinda hala cevap alamadigim icin tekrardan yaziyorum.
Feghouli mactan önce degeri 7.500.000 iken
Mactan sonra 6.440.000 bugünde 6.260.000 düsmüs.
Bu hafta iyi bir oyun sergiledi ve 8 puan aldi.
Siz bu futbolcu degelerini neye göre hesapliyorsunuz bir türlü anlamadim?

Bu konuda ilgili kisilerden bir cevap bekliyorum.[/img]
Baþa dön Kullanýcýnýn profilini görüntüle
YSF61
Moderator
Moderator 

Kayýt: 03 Þub 2017
MesajTarih: 8 Arl 2020 22:54   Mesaj konusu: Alýntýyla Cevap Gönder

Merhaba,

futbolcu değerleri için belirlenen bir algoritma sistemi var.
Açılımını gönderiyorum:

Bir futbolcu bilgisayardan satın alındığında, teklif ile piyasa değeri arasındaki farkın küçük bir yüzdesi futbolcunun piyasa değerine eklenir. Örnek: Bir oyuncu (eski değeri 20 milyon) bilgisayardan 25 milyona satın alınırsa ve teklifler 25, 24 ve 22 milyon ise, o zaman futbolcunun değeri 20 + 0.5 + 0.4 + 0.2 = 21.1 M olacaktır (10% oranı örnek bir artışla).
Bilgisayar bir futbolcuya transfer listesinde yer verirse ve kimse bu futbolcuyu satın almazsa, futbolcunun piyasa değeri küçük bir yüzde olarak düşecektir. Örnek: Eğer bir futbolcu , 20 milyon ile transfer listesinde ise ve kimse futbolcuyu satın almıyorsa, futbolcunun değeri 1 milyon düşecek ve 19 milyon olacaktır (5%'lik bir düşüş oranıyla). Ek olarak, bir futbolcunun piyasa değeri, yüksekliğine göre, en fazla günde15 % veya 250.000 oranında artabilir veya azalabilir. Futbolcunun değerinin düşme oranı, kadrolarda kullanılım sıklığı ve kendisine transfer listesinde olan ilgiye göre belirlenir. Piyasa değerinin 0'a düşmesi imkansızdır, mevcut minimum değer 160.000'dir). Ayrıca oynanan liglerde üyelerin kendi aralarında gerçekleştirdiği transferlerin piyasa değeri üzerinde hiç bir etkisi yoktur!
Baþa dön Kullanýcýnýn profilini görüntüle
Önceki mesajlarý göster:   
Tüm zamanlar GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Bu forumda yeni baþlýklar açamazsýnýz
Bu forumdaki baþlýklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarýnýzý silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsýnýz